PRIKAZOVANJE PAPEŽA BENEDIKTA XVI. KOLUMBIJSKI REDOVNICI

PRIKAZOVANJE PAPEŽA BENEDIKTA XVI. KOLUMBIJSKI REDOVNICI, SESTRI BENEDIKTI OD SVETEGA KRIŽA

2.februar 2023

Prvo videnje sestre Benedikte od Svetega Križa, 2. februarja 2023, na praznik svečnice, med Mašo:
 
Medtem ko je duhovnik daroval darove kruha in vina, je vse izginilo pred mojimi očmi in videla sem papeža Benedikta XVI.  Oblečen je bil v bela in zlata oblačila;  Daroval je daritve na oltarju, potem pa se je obrnil, da bi nagovoril ljudi. Tako sem ga jasno videla;  Pred tem sem videla le njegov hrbet.  Obhajal je Tradicionalno Latinsko Mašo. Njegovo oblačilo je bilo bleščeče belo, na prsih pa je nosil naprsni križ s smaragdi.  Na njegovem ornatu so bile lilije, vezene s srebrom, in presveta srca Jezusa, Marije in Jožefa, vpletena v zlati brokat.  Bila sem šokirana, ko sem videla papeža Benedikta XVI. v vsem njegovem sijaju;  prav nasprotno od tega, kot sem ga videla prej v svojih sanjah.  Takrat je bil dan njegovega pogreba;  oblečen je bil kot papež, a ni blestel;  Bil je kot navaden človek, z brazgotinami zaradi starosti.  A danes sem ga videl drugače, videla sem ga v polnem sijaju, pomlajenega, polnega življenjske moči.  Na njem se je vse svetilo, kot da bi ga od znotraj obsijala svetloba.  Njegov obraz se je ujemal z obrazom mladih, a zrelih ljudi.  Videti je bil zelo osredotočen.  Nato sem slišala papeža Benedikta XVI., kako je v obredu Tradicionalne Tridentinske Maše izgovarjal besede kanona v popolni latinščini. Kapela je bila napolnjena s kadilom, izjemne barve, z zelo dišečo mešanico mire.  V zraku je bilo čutiti svetost.
 
Mislim, da so vsi prisotni imeli enako percepcijo. Tam je bil sveti strah božji. Vsi smo bili napolnjeni s strahospoštovanjem.  Zelo slovesno je bilo, ko je papež Benedikt XVI. dvignil sveto hostijo, spremenjeno v Gospodovo Telo! Videla sem veliko kadila, ki se je dvigalo v Nebesa.  Na eni strani oltarja je stal angel.  Bil je kraljevsko oblečen in mogočen, z zlatim kelihom v roki.  Ta kelih je bil prepoln kadila in se je povzpel na božji prestol.  Še vedno v ekstazi sem pogledala navzgor in tam so bile tri zlate niše z dragulji.  V desni niši sem prepoznala svetega Avguština, v levi pa svetega Bonaventuro, svetnika iz našega frančiškanskega reda.  Oba sta učitelja Cerkve.  Niša v sredini je bila prazna in videla sem papeža Benedikta XVI., kako lebdi navzgor, da bi zasedel sedež v tej niši.  Gledala sem, kako je angel napolnil oltar z veliko količino kadila, nato pa sem opazovala, kako posvečuje papeža Benedikta XVI. in druge svetnike, ki so bili z njim.  Pred vsako kadilnico se je angel priklonil.
 
Potem sem videla papeža Benedikta XVI., kako je snel kapo in se daroval Bogu. Nato je upognil pogled k svojim stopalom, pojavilo se je nekaj podobnega ogledalu, skozi katerega je gledal kupolo bazilike svetega Petra.  Videla sem, da je gledal na vso cerkev in da je zakril obraz z rokami, tako kot druga dva svetnika poleg njega, sveti Avguštin in sveti Bonaventura. Kot da bi jih bilo sram, ko so videli, kaj se dogaja v cerkvi.  Duhovnik je prišel k meni, da mi podeli obhajilo.  Še vedno sem bila v ekstazi, vendar nisem videla duhovnika, videla sem Benedikta XVI.  Ko je pristopil, sem rekla: »Sveti oče« in prejela sem obhajilo.  Potem sem padlq v neko duhovno umirjenost.  Nenehno sem ponavljala: “Sveti oče, sveti oče.”  Ko sem ozdravela, so mi morali pomagati do celice, ker sem bila omotična in osramočena, saj so bili pri maši 2. februarja 2023 prisotni gostje in po tem, kar so mi povedali, so se vsi prisotni zavedali ekstaze, ki sem jo imela.  Za običajnega človeka, kot sem jaz, takšni nadnaravni dogodki presegajo naše moči.  Mnogi se niti ne zavedajo, koliko človek trpi zaradi teh nadnaravnih milosti.
 
Istega dne, 2. februarja 2023, ob 23. uri se je papež Benedikt XVI. ponovno prikazal sestri Benedikti:
 
Tokrat sem ga videla v svoji celici, oblečenega v njegovo belo papeško obleko, njegov čudovit smaragdni križ na prsih, njegov ribiški prstan in njegove zelo svetlo rdeče čevlje.  Sedel je na stolu, ki ga imam poleg svoje postelje, vendar stol ni bil videti pravi, bil je visok stol, oblazinjen v belo, les, ki ga je krasil, je bil fino izrezljan in zlat, zelo eleganten in umirjen, vsa stvar se je iskrila s sijočim sijajem.  Bela je bila zelo intenzivna in njegova koža je bila rožnata.  Njegov obraz je bil zdrav, spočit in svež, z neomajno mirnostjo.
 
Zavpila sem: “Vaša svetost, ste to vi?”  Nisem si še popolnoma opomogla. Slišala sem ga moliti v latinščini z zvonkim glasom. Bilo je kot molitev za Cerkev.  Njegova izgovorjava je bila popolna, kakšen odličen latinist!  Pogledal me je, se nasmehnil in rekel: »Laudetur Jesus Christ«.  Odgovorila sem: In saecula saeculorum.  Nadaljeval je:
 
»Vstani, kajti naš Gospod želi, da napišeš, kar so po moji smrti hoteli skriti. Nujno je, da to storiš! Veliko imam za povedati!
 
Njegova svetost mi je govoril v latinščini in razumela sem ga v popolni španščini.  Pred časom mi je drug svetnik govoril v francoščini in razumela sem ga v španščini.  Kako je to mogoče?  Nevem.  Vse kar vem je, da razumem, kaj mi govorijo.  Zato sem se s težavo usedla in vzela papir in pisalo za pisanje. Papež Benedikt XVI mi je rekel:
 
 »Zgodba je dolga in to, kar bom povedal, bo povzročilo orkan, ki bo do temeljev pretresel Cerkev, še posebej osrednjo vlado, vatikansko kurijo. Moji sovražniki menijo, da so zmagali s svojimi uspehi, a njihovo veselje ne bo trajalo dolgo. Med seboj pravijo: “Končno smo ga utišali!” Njegov glas je škodoval našim interesom.  Kakšno olajšanje!  Toda oni ne upoštevajo Božje Volje! Ne pričakujejo, da bom govoril, ne razmišljajo o tej možnosti, mislijo, da mrtvi ne govorijo, pozabljajo pa, da je Bog pravičen in jim včasih, kot v mojem primeru, pusti govoriti, čeprav  iz večnosti! Jaz pričujem za resnico, ki je Kristus! Z Bogom sem in živim na vekomaj! Naš Gospod zna pisati ravno po krivih črtah in mi je dovolil, da se po smrti razodem različnim dušam, da pričujem, da obstaja življenje po smrti in da bo resnica, ne glede na to, kako zelo me želijo utišati, prišla na dan, čeprav po moji smrti!
 
Med pogrebno mašo mojega velikega prijatelja Janeza Pavla II. sem začutil veliko vznemirjenost v srcu! Janez Pavel II. je bil operiran na vratu z edinim namenom, da bi ga utišali in s tem poslabšali njegovo zdravje, da bi mu preprečili sprejemanje odločitev, ki niso v skladu s cerkvenim prostozidarstvom, ki je zasedalo visoke položaje v centralni vladi, in ne kot mediji  zahtevani čas.
 
Papež Janez Pavel II. je imel v mislih drug vladni načrt, ki ni predvideval sprememb, razen če so bile potrebne.  Sprva je bil skeptičen do preiskave, ki je potekala v vatikanski kuriji, poročila, ki je vsebovalo zelo pomembne in kompromitujoče informacije, ki so zahtevale takojšnje spremembe, ker so ogrožale stabilnost Cerkve, informacije, ki so bile podrobno znane njegovemu predhodniku, papežu Janezu Pavlu I.  ki je bil umorjen ne samo zato, ker je poznal te informacije, ampak tudi zato, ker je sprožil čistko, ki je vključevala nekatere spremembe znotraj centralne vlade in Vatikanske banke, kar je bil zadosten razlog za njegovo odstavitev.  Šele po atentatu je veliki Janez Pavel II. to informacijo delil z mano in začela sva delati. Takrat sem bil prefekt za nauk vere.  Na žalost se stvari niso izšle po načrtih.  Nastala škoda je bila nepopravljiva in zelo zapleteno je bilo odstraniti številne visoke cerkvene dostojanstvenike.
 
In da, res je, da so bili nekateri koraki že narejeni.  Prostozidarstvo, ki je prevladovalo v kardinalskem zboru in v različnih dikasterijih, je razširilo svoje lovke prek zavezništev ne le v Vatikanu, ampak tudi zunaj njega. Naredila sva samo tisto, kar sva lahko in ne tisto, kar sva želela.  Zelo težko je delati s sovražno vlado, kot sem delal jaz, in z nekaj zavezniki, proti večini, ki se odkrito zavzema za relativizem in modernizem v vseh njegovih sencah.  Kmalu smo opazili, da vlada vzdušje odkritega upora in nepokorščine papežu, vse to pa je grozilo, da bo prišlo do velikega razkola znotraj Cerkve.  V svojem življenju, predvsem pa v času pontifikata, sem doživel strašne in boleče trenutke.  Nekatere od njih pozna samo Bog. Nikoli se ni mislilo, da lahko zlo doseže najvišje ravni, in zdaj se Satan počuti močnega in gospodarja nad vsem.
 
Izvedel sem, da v Vatikanu obstaja zelo nevarna mafija prostozidarskih kardinalov, ki sledi okultnim interesom.  Gre za izdajalce Cerkve, ki zasedajo zelo pomembne položaje in si ustvarjajo zaveznike, nato pa Cerkev in katoliško vero uničijo od znotraj; kardinali in škofje, ki se ne bojijo Boga in brez vesti hladnokrvno ubijajo duše, vse iz oblastoljubja in denarja ter se vedno bolj oddaljujejo od pravega poslanstva, ki nam ga je zaupal naš Gospod Jezus Kristus.  Ko sem gledal brezživo telo velikega Janeza Pavla II., sem pomislil na to.  In v tistem trenutku sem se v globini duše odločil, da dodam naziv “emeritus” in se posvetim pisanju knjig.  Čutil sem, da je moje poslanstvo opravljeno.  Dal sem vse od sebe, in to na najboljši možni način.  Poleg tega moje zdravje ni bilo dobro.  Želel sem nadaljevati svoj prispevek Cerkvi bolj umirjeno in sproščeno ter se držati v ozadju.  Prepričan sem bil, da je moja naloga po smrti svetega očeta končana.  Toda Božji načrti niso naši načrti in on se je že odločil zame.  Ko sem na konklavu med glasovanjem z grozo ugotovil, da bo izbira padla na mojo ubogo človeškost, sem Bogu z odporom iz dna srca rekel: »Gospod, ne stori mi tega!«, stavek ki so ga potem objavili mediji, zmanipulirani s strani nekaterih prostozidarskih kardinalov, da bi vse popačili in izdelovali destruktivno in lažno podobo o meni do moje smrti.
 
Govorice so vključevale, da bom poostril cerkvene zakone, ker sem konservativen in tradicionalen, in da bom nasprotoval novemu modernističnemu vzdušju, ki se je takrat pojavljal, govorilo pa se je tudi, da sem grožnja njihovim načrtom, ker sem  nasprotoval relativizmu.  Ko so me vprašali, ali sprejemam Božjo voljo ali ne, sem odgovoril: “Da, sprejemam Božjo voljo.”  Med obdelavo vseh protokolov sem si mislil, da so v skupini kardinalov ljudje, ki so bolje usposobljeni od mene, vendar je Bog v svoji dobroti izmed vseh ljudi izbral mene, preprostega in ponižnega delavca v Gospodovem vinogradu, stavek, ki sem ga objavil na dan svoje izvolitve za naslednika apostola Petra. Dobro sem vedel, kaj me čaka, in moji sovražniki so postali močnejši in številnejši. Poznal sem nekaj spisov, ki jih je papež Pavel VI. ustvaril med svojim papeževanjem o vatikanski kuriji in sva jih kasneje preučevala skupaj z mojim predhodnikom Janezom Pavlom II.  Moja želja je bila sprožiti temeljito čiščenje in vedel sem, da to ne bo lahko, da bo treba priti do popolne reorganizacije znotraj vatikanske kurije. Zavedal sem se, da me bo to najverjetneje stalo življenja, tako kot je stalo moje predhodnike, vendar sem se ob podpori nekaterih vernikov odločil za težjo pot.
 
V ta namen sem takrat začel prepotrebno očiščenje znotraj Kristusovih legionarjev in prisilil njihovega ustanovitelja Marciala Maciela, da se je umaknil z vseh javnih funkcij.  Že samo to mi je prineslo veliko sovražnikov, ne samo v cerkvi, ampak tudi zunaj nje.
 
Vedel sem, da me čaka največja čistka.  Poznal sem vatikansko kurijo in vse spletke, ki so se tam pletele. Vedel sem, da nisem najljubši kandidat za Petrov stol, ne zaradi pomanjkanja kakovosti, ampak zato, ker ne bi pomagal masonom pri njihovih ciljih.  Vmes so pripravljali idealnega kandidata po svojih interesih. Potrebovali so nekoga, ki bi se opekel pri izbiri kandidata, ki bi bil v skladu s pooblastili, in ta vmesna vrzel sem bil jaz.
 
Tu je papež Benedikt globoko zavzdihnil in njegov pogled je bil kakor neskončno morje miru.
 
Toda Bog je bil v svojem neskončnem usmiljenju do Svoje Cerkve tako prijazen, da je veliko skrivnost krivice še malo odložil, saj je vedel, da bo ta skrivnost razkrita po moji smrti in da bo deloval popolnoma svobodno, podprt s svojim  najzvestejših sodelavcev. Veliki uničevalec Cerkve je bil že na nogah, njegovo ime se je že slišalo po hodnikih in na skritih sestankih, a moral je počakati, dokler ni bil dobro pripravljen in je prišel pravi trenutek, trenutek, ki ga je Bog podaljšal v svoji dobroti po zaslugi molitev svetnikov in pravičnih duš v skrivnostnem telesu Cerkve, preprostih, mirnih, tihih duš z neomajno vero, sposobnih dati življenje za Jezusa Kristusa, duš, ki se ne vdajo zlu in ki vidijo zmote. Te duše ima Gospod rad in so prisotne v velikem številu, tiho so posvečene in tvorijo mogočno vojsko, ki jih vodi roka Matere Božje.«
 
Nato se je na obrazu papeža Benedikta pojavil angelski nasmeh in nadaljeval:
 
 »Da sem bil neustrezno orodje, Bogu ni bilo neznano, saj mi je dal svojo moč, da sem nosil križ z ljubeznijo, kot ga je nosil On sam, in to je bilo v tolažbo moji duši, ki je že začela čutiti zavrnitev s strani večine članov kardinalskega zbora in civilne oblasti ter se je zavedala, da se je bitka šele začela. Moje trpljenje kot papeža se je začelo prvi dan moje izvolitve.  Ko sem stopil na balkon in zagledal bučanje morja duš, sem razumel svojo usodo. Bog me je imel v svojem primežu.  Ko so me oblekli v Petrovega naslednika, me je spreletela drhtavica.  Po celem telesu sem se počutil kot hromo jagnje, ki ga vodijo v zakol.  Tekom svojega življenja sem spoznal, da Gospodove poti niso lahke in so posejane z vrtnicami in bodiko.
 
Nevarno je verjeti, da lahko izberemo katero koli pot, da vse vodijo do resnice.  To je velika zmota tistega, ki trenutno »vodi« Cerkev.  Govorim o Frančišku.  Lahko spodbuja tovrstni režim in delitev znotraj.  Na nek način to pomeni sprejeti občestvo z relativizmom, ideologijo, ki sem jo že neštetokrat obsodil, in z revolucionarnimi ideologijami, ki želijo na silo vsiliti oblast sveta.  Hude zmote, ki jih širi Cerkev z oskrunjenega Petrovega prestola, ženejo duše v samomor! V dejanju peklenskega nasilja je bilo zlo že storjeno in ga ni mogoče odpraviti, samo Bog lahko svojo Cerkev reši pred padcem v brezno, in to sem jasno videl že na zasedanjih 2. vatikanskega koncila.  Tam sem imel vizijo prihodnosti zmot, ki so se pojavile od tega trenutka naprej, zahvaljujoč napačni razlagi koncila in številnim vijoličnim volkovom, ki so se infiltrirali in ki so zagotovo vstopili skozi razkol v Cerkvi med papeževanjem sv.  Janez XXIII.
 
Vse življenje sem se boril proti relativizmu in v mnogih svojih delih sem obsodil tovrstne revolucionarne teorije, ki so proti Bogu.  Osebno me je žalostilo, ko sem videl, kako je večina kardinalov, razen nekaj, sprejela to ideologijo.  In prav zato so vneto iskali reforme znotraj Cerkve, reforme, ki bi vključevale mojo izločitev, saj sem bil jaz njihova največja ovira.
 
Čutil sem njihovo brezmejno sovraštvo do mene in če ne bi bilo milosti Boga, ki je bil vedno z menoj, bi gotovo podlegel tem napadom.  Večkrat so me hoteli ubiti, a Bog me je ohranil, kajti moja ura še ni prišla do dneva, ko bom izločen. Vedel sem, da se bodo z mojo smrtjo ovce razkropile, vendar sem bil prepričan, da jih bo Božji Pastir zbral v svojo čredo.  Bil sem samo orodje v načrtu odrešitve, nič več, in kmalu bo prišlo veliko očiščenje.  Naš Gospod Jezus Kristus je tisti, ki je resnično odgovoren za svojo Cerkev.  Po moji smrti je nastala velika zmeda.  Nekako je Bog dopustil, da je hudobija src tistih, ki trdijo, da so resnični Kristusovi učenci in ki v resnici postanejo Juda te dobe, povzročila še večjo zmedo in razdor znotraj Cerkve.
 
Ob mojem 95. rojstnem dnevu je bilo med mnogimi drugimi klevetami rečeno: “To je papež, ki ni hotel biti papež”, sam sem to slišal v živo od nekaterih kardinalov.  Počutil sem se utrujeno in izčrpano, bil sem prikrajšan za vsako razsvetljenje in tolažbo. Bil sem na poti na Kalvarijo z našim Gospodom in objel sem Odrešenikov križ. Vedel sem, da bo kmalu prišla moja ura, izkusil sem ječo samote, strah, da ne morem odkrito govoriti, razen skozi kode in prispodobe.
 
Izkusil sem zapor, ko me je varoval zaporniški paznik, za katerega sem vedel, da mu ne gre zaupati.  Bil sem preobremenjen in brez tolažbe, vendar sem poskušal posnemati našega Gospodarja, kolikor sem lahko.  In nisem zavrnil grenkega keliha, ki mi je bil ponujen, vedno z Božjo milostjo, z vsem svojim zaupanjem v Jezusa Kristusa in nezaupanjem v lastno moč.  Vedel sem, da je Juda Iškarijot dan in noč ob meni in da me bo kmalu izdal z zahrbtnim poljubom.  Vendar ga nisem zavrnil, saj sem v vsem videl Božjo roko, čeprav sem bil kot krotko jagnje, ki ga peljejo v zakol, nem in nisem odprl ust, razen da bi blagoslovil in odpustil.
 
Juda Iškarijot je bil presenečen nad Jezusom, božanskim Učiteljem, ker ni izpolnil njegovih pričakovanj kot politični bojevnik, ampak je bil miroljuben, ponižen in krotak človek.  Nekako sem videl sebe kot odsev te podobe, bil sem krotak in ponižen, človek miru, in to je zmedlo mnoge, ki so me izzivali.  Mnogi so me postavljali na preizkušnjo, a najbolj moteč je bil moj ječar, lastni tajnik.
 
V preteklosti sem imel strašno izkušnjo, ko so me prijatelji izdali.  Moj ječar se je pretvarjal, da je moj prijatelj, se pretvarjal, da se kesa, da je ob meni, toda ob koncu življenja sem bil obdarjen z ostrim razločevanjem duhov in sem vedel, da ne morem zaupati njemu in ljudem, ki so živeli z menoj  dan in noč.  Moj zapor v izgnanstvu je bil samostan Mater Ecclesiae in za to je bil poseben razlog.  Bog je poskrbel, da sem bil notri, kot njegov zakoniti pastir, in ne zunaj, da bi podpiral Cerkev, molil in živel v pokori skozi navidezno skrito in tiho življenje, brez kakršne koli tolažbe, razen občasnih obiskov, ki jih je dovolil moj ječar, ker je moral ubogati svojega gospoda, ki je poskrbel, da sem bil izoliran, brez komunikacije s svetom.  Nikoli pa nisem mogel biti prikrajšan za komunikacijo z Bogom. Bolj kot sem trpel, bližje sem bil utripu Kristusovega Srca. Moje življenje je postalo stalna priprošnja. Odkril sem način, kako biti resnično svoboden, in to je bila molitev.  Moj um ni bil nikoli ujet, kot bi si nekateri želeli. Moje razpadajoče telo so mučili in zdravili z zdravili, ki so prej ogrozila, kot pa izboljšala moje zdravje, tako da so me postopoma približevali večnosti.
 
Zavedal sem se vsega, kar se dogaja okoli mene. Bog mi je dal jasnost v svoji dobroti, čeprav sem bil v tako boleči situaciji.  Kot zakonitega predstavnika Kristusa, edinega pastirja, so me ujeli moji krvniki. Tisti, ki so me nekega dne postavili za pastirja pastirjev, so bili tisti, ki me bodo kmalu zatem križali, tako kot se je zgodilo našemu Gospodu Jezusu na cvetno nedeljo.
 
Ravno v svojih človeških omejenostih in šibkostih smo poklicani, da se upodobimo po Kristusu. Z vsako minuto, ki je minila, sem lahko jasno prepoznaval svoje življenje v Kristusovi luči.  Korak za korakom sem videl izpolnitev prerokb in ob koncu življenja sem se videl bolj v nebesih kot na zemlji.  Popolnoma sem spoznal, da bi bil lahko bolj koristen za Cerkev, če bi šel k Bogu, kot če bi ostal tukaj v tej solzni dolini.  In že ta misel me je spodbudila, da sem iz ljubezni do Njega nosil križ naprej, ki se je iz ljubezni do mene popolnoma izročil križu.  To je moja javna izpoved.  
 
Jaz, Benedikt XVI., Kristusov namestnik, zadnji in zakoniti naslednik apostola Petra, ki mu je Gospod dal ključe nebeškega kraljestva, sem bil kot Peter vržen v ječo.  Ker sem oznanjal Resnico, sem postal sovražen svetovnim silam, ki so z očitno krutostjo zlomile moje glineno telo, vendar so osvobodile moj nesmrtni duh, ki zdaj uživa v blagoslovljenem Božjem pogledu, nagradi tistih, ki ostanejo zvesti  njegovemu Sinu Jezusu Kristusu, ki mu za vedno pripada vsa čast in slava!
 
S hitrostjo in zvitostjo so izvedli državni udar in sklicali konklave, da bi izbrali mojega domnevnega naslednika, mimo moje avtoritete. V konklavu je bila večina prostozidarskih kardinalov, dolgo organiziran poskus spodkopavanja kardinalskega zbora, za kar obstajajo neizpodbitni dokazi z obširnimi informacijami.  Infiltracijo so vodili prostozidarski zavezniki v Združenih državah in na ukaz takratnega predsednika te države Baraka Obame je bil izveden pritisk na konklave, ki je zahteval, da me zamenja njihov kandidat, ker so glavne svetovne elite, zlasti Kitajska, to zahtevale.  Zamrznili so vatikansko banko in mi celo grozili, da me bodo ubili, če naslednje jutro ne bom odstopil. Bila je nevzdržna situacija, ki je kot oster meč prebadala mojo dušo!
 
Jasno je, da je Vatikan zmanipuliral medije, da bi uničil mojo podobo in povzročil, da bi me svet zasovražil. K mojemu državnemu udaru je največ prispevala država ZDA.  Vsakič, ko sem spregovoril besedo, je nastalo veliko razburjenje med kardinali, posebno med nemško duhovščino, ki je med prvimi dvignila roke proti meni, in takrat sem si rekel: sin, ki dvigne roko nad očeta in povzroči nasilen razkol in spodbudi druge skupnosti, da sledijo njegovemu zgledu trmastega upora.  To stanje je zame doseglo tako nevzdržno in malodušno raven, da me je Sveti Božji Duh v molitvi navdihnil, da sem se odločil nadaljevati svojo Petrovo službo na drugačen način, ne toliko aktivno in javno, kolikor kontemplativno in molitveno. Na ta način mi je uspelo odvrniti pozornost od sebe znotraj osrednje uprave vatikanske kurije, kot so zahtevali od mene, in tako preprečiti največji razkol vseh časov.
 
Kot vrhovni papež sem stal sam, brez podpore kogar koli, razen nekaj zvestih kardinalov.  Nenadoma sem bil sam z Bogom in spoznal sem, da ko človeške besede nimajo učinka, obstaja samo en izhod: molitev. In to sem naredil.  Poglobil sem se v molitev, živel v kesanju, ki je bilo mučenje za moje modernistične sovražnike, prijatelje pederastije in vseh tistih revolucionarnih ideologij, ki so v nasprotju z Božjim zakonom in vso krščansko moralo.  Jaz sem s pomočjo božje milosti spremenil grenko v sladko in izkoristil trpljenje za dobro celotne Cerkve in njenega skrivnostnega telesa, ki mi je bilo zaupano.  Prav v človeški šibkosti in omejenosti smo poklicani živeti po Kristusu.  Manipulirali so s potekom mojega življenja in me naredili svetu zaničevanja vredno osebo, ki jo je bilo treba čim prej zamenjati.  Širili so neresnične govorice, da sem ščitil duhovnike pedofile, medtem ko je bila resničnost zelo drugačna.
 
Po posnemanju Kristusa, božanskega Učitelja, sem molčal in nisem odprl svojih ust, zanašal sem se na Božje posredovanje, se dal v roke Pravičnega Sodnika in kot krotko jagnje sem bil odveden v zakol, da bi prelil svojo kri za dobro Cerkve.  Kot pravi pastir katoliške Cerkve se nisem umaknil, čeprav so me zmanipulirane in velikodušno plačane informacije različnih medijev označile za izdajalca.  Moji sovražniki so rekli, da bo Cerkev otrdela z menoj in da se nameravam vrniti v predkoncilsko dobo.
 
 Bil sem najbolj obrekovan in diskreditiran papež.  Moje ime je povzročilo škripanje z zobmi na hodnikih vatikanske kurije.  Med mnogimi klevetami, ki so se širile o meni, je bilo tudi to, da sem strahopetec, ki se bo spravil s križa in bežal pred volkovi.  Vse, kar sem povedal javno ali zasebno, je bilo sprevrženo z edinim namenom organizacije državnega udara. Drugi so rekli: On je najslabši papež, kar smo jih kdaj imeli, in tako so se meči eden za drugim zarili v moje srce.  Soočen s surovo resničnostjo, ki sem jo videl, sem šel svojo pot in ta pot je bila slediti Kristusu do Kalvarije.  Neposlušnost kardinalskega zbora je dosegla tako raven, da nikakor nisem mogel vladati.
 
Kot pastir sem bil do vseh brez izjeme vedno spoštljiv, prisrčen in vljuden.  V zameno sem prejel prezir, obrekovanje in žalitve.  Moj tako imenovani osebni tajnik ni bil moj zaupnik, ravno nasprotno, vedel sem, da mu ne gre zaupati.  Bil je moj krvnik, odprt mikrofon za moje sovražnike.  Frančišek je bil tisti, ki me je dal zapreti v samico in močno stražo. Očitno se je bal, da bom rekel kaj, kar bi škodovalo njegovemu ugledu.  Bal se je, da bom razkril resnico in preprečil njegove tajne načrte za uničenje Katoliške Cerkve.  Georgu (Gänsweinu) sem to jasno povedal, ko sem mu rekel: “Videti je, da mi papež Frančišek ne zaupa več.”
 
Tudi skrbno izbranim in šolanim redovnicam, ki so me spremljale, ni bilo mogoče zaupati. Počutil sem se zelo osamljenega, bil sem dobesedno v zaporu. 
Večkrat sem jokal pred Najsvetejšim, se ozrl h Kristusu in prosil za moč, da ne bom omagal, in za modrost, da bi v vsem izpolnjeval Božjo voljo.
 
Moj tajnik Georg me je videl, ko sem jokal.  Bilo je drugo leto mojega izgnanstva v zaporu in ravno na rojstni dan mojega tajnika sem spregovoril te besede: Georg, danes je zate poseben dan. Rekel mi je: “Hvala, vaša svetost,” in me pogledal s pritrjenim pogledom.  Nadaljeval sem: Veste, da moj resnični načrt vladanja ni bil izpolnjevanje moje volje, ampak poslušanje Gospodove Besede in Volje skupaj z vso Cerkvijo in vodenje od Njega.  Odgovoril je: “Da, sveti oče, vem.”  »No, danes vam želim povedati, da je naš Gospod Jezus Kristus tisti, ki v tej uri naše zgodovine, v tem trenutku moje očitne nekoristnosti, vodi Cerkev in jo bo pripeljal do srečnega konca, ker je obljubil, da peklenska vrata ne bodo premagale Cerkve.  Ali verjameš, kar ti govorim?”  Rekel je: “Da, vaša svetost,” in okoli naju je nastala velika tišina in pogledala sva drug drugega. Prvič in edinkrat sem v njegovem pogledu videl sled pristnega prijateljstva.  V tistem trenutku sem v globini svoje duše molil h Gospodu za spreobrnjenje Georga in vseh mojih sovražnikov in rekel v globini svojega srca: “Gospod odpusti jim, saj ne vedo, kaj delajo!”
 
Vsekakor sem bil v Marijini šoli molka, ki je ohranila vse v svojem srcu, in med mnogimi stvarmi, ki sem se jih naučil v tem bolečem izgnanstvu, je bila tudi tišina. Molk ni šibkost, molk ni strah ali strahopetnost, molk je Božja Modrost, je preudarnost! In resnično moder je tisti, ki ve, kako in kdaj utihniti, ne tisti, ki veliko govori! In obstajajo trenutki, ko Sveti Duh spodbuja, naj spregovorimo ali molčimo. Molk pravičnih spodbudi Božjo pravičnost k delovanju, kajti dali smo se v Roke Boga, Pravičnega Sodnika.  Ko sem začel svoj pontifikat, sem jasno povedal, da skupaj s Cerkvijo poslušam Božjo Besedo, vedno izpolnjujem Njegovo Sveto Voljo, sem vedno poslušen Njegovi Besedi, vedno pripravljen odpuščati, kolikor je potrebno, in dati drugo priložnost, kajti duše morajo vztrajati pri pravem pastirju, ki se vedno izogiba sodbi, da ne bi bil obsojen, in ki je pripravljen popraviti, ko je to potrebno;  in čeprav priznavam, da ima človek slabosti in sem jih imel, je tudi res, da nikoli nisem izpustil Božje roke, ki je bil vedno v čolnu z mano.  In čeprav je bilo veliko neviht, nikoli nisem zavrnil Božje moči.  Kljub številnim napakam sem vedno ostal zvest Gospodu in v svojem srcu ponavljal Petrove besede: Gospod, ti veš, da te ljubim!
 
Za mojo zlomljeno človečnost je bilo zelo boleče odkritje, da me počasi zastrupljajo, saj sem slišal svojega gospodarja Georga Gänsweina, ne da bi oni opazili, kako je dajal navodila Frančiškanskim redovnicam, ki so mi služile.  Slišal sem ga reči: “dajajte mu zdravilo še naprej, naredite vse, da bo videti naravno, nič ne sumite, ne sprašujte, ukazi od zgoraj, ne skrbite, dobro boste nagrajeni!” Delal sem se, da ničesar ne opazim, in od tistega trenutka naprej je bila vsaka hrana ali zdravilo, ki sem ga dobil, mučenje, izogibal sem se jesti, ker sem se bal, da bi bilo zastrupljeno. In to pomanjkanje hrane je še bolj škodovalo mojemu že tako šibkemu zdravju.  Vedno sem blagoslovil zdravila, ker sem bil prepričan, da jih zamenjujejo.
 
Moje življenje v zaporu, ki je trajalo skoraj 10 let, se je bližalo koncu.  Bogu se je mudilo z menoj.  Tudi če bi hotel jasno govoriti, tega ne bi mogel narediti.  Sploh mi ne bi verjeli.  Zasukali bi moje besede, okoli sebe nisem imel nikogar, ki bi mu zaupal.  Bila je zelo stresna situacija, zato me je Bog razsvetlil, da sem lahko nekako komuniciral skozi kode in prispodobe, skozi knjige, v upanju, da bo vsaj nekdo razumel moj način govorjenja.
 
Ob mojem 95. rojstnem dnevu me je obiskal Frančišek, prinesel steklenico vina s karamelno pasto in prosil, če je lahko sam z menoj.  Nikoli si nisem mislil, da sta njegov cinizem in zmožnost zla tako odkrita.  Spet sem videl njegovo sovraštvo do mene, do Cerkve in predvsem brezmejno sovraštvo do Matere Božje! Vedno sem se imel za miroljubno in diplomatsko osebo: kaj bi lahko naredil?  Samo trpljenje v tišini, v veliki samoti, kajti ob koncu svojega življenja sem se znašel v popolnem soglasju s trpečim Kristusom, ki ga je prav tako zapustila vsaka božja pomoč.  To je bil del moje katarze.  Razumel sem.  Moja služba Kristusovega namestnika je zahtevala veliko očiščenje.  Veliko mi je bilo zaupanega in kmalu bom moral Bogu odgovarjati za vse svoje upravljanje.  Moral sem odgovarjati, ne le za svojo dušo kot krščeni kristjan, ampak za vso cerkev.  Kako velika odgovornost, kako težak križ sem moral nositi kot papež!
Od tistega trenutka naprej mi je bilo vse jasno in to spoznanje mi je povzročilo dvojno nelagodje.
 
Pod pečatom priznanja in v svoji običajni laskavi drži lažnega bratstva mi je Bergoglio, oziroma Frančišek, v posmehljivem tonu in na svoj zelo ciničen in brezobziren način rekel, da ima rad Cerkev v svojih rokah, da jo bo popolnoma  uničil in za vedno pokopal Evharistijo.  Rekel je: “Tvojega Boga bom izbrisal z obličja zemlje, imam veliko zaveznikov, ki mi pomagajo, ne le od znotraj, ampak tudi od zunaj. Kurija kleči pred mojimi nogami in kardinalski zbor sta zvesta psa, kot veš!  Ne moreš zanikati, da so zvesti, da ubogajo, se je nagajivo nasmehnil!  »Za vas sem jih prinesel sem in če ne veste, vam bom to potrdil.  Imejte to za uslugo z moje strani.  Nisem tako slab, kot pravijo.  Spet se je nasmehnil, tokrat ledeno!
 
Njegov pogled me je prestrašil in imeti ga pred seboj je bilo, kot bi videl Satana.  Priznal mi je, da je bil eden od njegovih ciljev metanje blata na Mater Božjo, izkoreninjenje dogme, če je mogoče, in poteptanje Evharistije.  Rekel mi je, da bo z enim zamahom izkoreninil izredni obred Maše in pustil le trenutni obred s številnimi prerokbami in svetoskrunstvom.  Sčasoma je nov obred izdelal prostozidar, ki je bil strokovnjak za liturgijo, in priznal mi je, da je čutil veselje, ko je šel k Tepeyacu in iz oči v oči žalil nebeško Kraljico.  Govoril je o Mehiki.  In potem je zelo užival v pantomimi, ki jo je izvajal z domnevno posvetitvijo Rusije in sveta Marijinemu Brezmadežnemu Srcu.  Približal se mi je še bližje in z ironijo in mi rekel: Ali želiš vedeti, koga sem klical pred ljubljeno podobo Fatimske Gospe?  Odgovoril sem mu, da ni treba.  Rekel mi je, da mi bo vseeno povedal, ker je vedel, da me bo prizadelo: klical sem kralja teme, razumeš? Ostal sem v popolni tišini, nato pa je rekel: »O dedek, priznam, da sem se zelo zabaval, ampak čas je, da končam farso.  Katoličani so nevedni in brezumni in dobro je, da tako nadaljujejo, poslušni in pokorni vsemu, kar se jim reče.«  In spet se je nasmehnil.
 
Priznal mi je, da mu je bilo v največje zadovoljstvo videti, kako trpim.  Povedal mi je, da mu je to všeč in da sem njegov plen, da ima moje življenje v svojih rokah, da me lahko vsak trenutek za vedno zapre, da tega ni naredil prvič in da ga ne moti.
 
Rekel je: Ali veste, kaj je evtanazija?  In nasmehnil se je, zmajal z glavo in rekel s pogledom: “Te kaj boli?”  Bil sem šokiran nad vsem, kar sem slišal, nisem mogel verjeti takšni hudobiji, v njegovem srcu je bilo samo sovraštvo in iz njegovih ust je prihajala le groza. Takoj mi je rekel, sveti oče, ne skrbi, tvoje trpljenje se bo kmalu skrajšalo, obljubim ti, in pogledal sem ga in odgovoril: Boga se ne bojiš?  In rekel mi je: Ne poznam strahu, in dodal: Kaj je strah?
 
Rekel sem si, On je uničevalec Cerkve in jasno je, da je bil pod vplivom Satana.  Nato so mi misli odletele k Fatimi in solze so mi prišle v oči.  Prepričan sem bil, da so mi dnevi šteti in da bo zastor mojega življenja kmalu padel.
 
Oseba, odgovorna za skrajšanje teh dni, je bil moj ječar.  Moj na videz zvesti tajnik Gänswein.  Ta naloga mu je bila zaupana in jo je moral izpolniti, ne da bi zapustil najmanjši sum umora.  Dan pred mojo smrtjo je moja tajnik prejel telefonski klic.  To je bil Frančišek in rekel je ta stavek, “Čas je prišel!” in je odložil slušalko.  Slišal sem, ker je bil blizu mene in mislil je, da spim.  Nisem se upiral svojemu krvniku.  Potrpežljivo sem čakal na svoj konec.  Kaj drugega bi lahko rekel ali naredil, saj sem bil popolnoma izoliran in varovan 24 ur na dan, saj so bili res glavni v Vatikanu in ti, ki so zdaj v večini po zaslugi Frančiška, so prirejali informacije in objavljali resnico, ki je bila spremenjena in velikodušno plačana s strani Vatikana samega.
 
Ni skrivnost, da so v zgodovini mnoge papeže umorili in zastrupili isti masonski kardinali, ki so se infiltrirali v osrednjo vlado.  Ko so postali državni sekretarji, so mnoge od teh umorov zavrnili kot naravno smrt ali srčni infarkt, in da bi ovrgli vsakršen sum, so jih razglasili za svetnike.  Naj navedem samo en primer: dosjeja papeža Janeza Pavla I. in velikega Janeza Pavla II., na katerega so izvedli več neuspelih atentatov in so ga na koncu utišali z nepotrebno in priročno izvedeno laringektomijo.  Končno sem tukaj in lahko vam zagotovim, da obstaja veliko načinov za ubijanje.
 
 Njegov pogled je bil pogled v neskončnost, pogled Benedikta XVI.! Nisem mogla verjeti, pravi sestra Benedicta, kar sem slišala! Čutila sem veliko bolečino v srcu in veliko ogorčenje, toda tam sem sedela na robu postelje, v popolni tišini, pisala, kot da bi bila papeževa tajnica, in si govorila: Kakšna groza, moj Bog! Kakšna nizkost! Nato me je sveti oče pogledal in rekel:
 
Bodite močni in nadaljujte s pisanjem. Še veliko imam za povedati, vse to je že del zgodbe. Pišite, hči.
 
Rekla sem, poslušam vas, sveti oče, in nadaljeval je:
 
Kot papež sem vedno nosil belo papeško obleko v upanju, da bo svet spoznal, da nisem nikoli odstopil in da sem pod pritiskom, da moram delovati in sprejemati odločitve v dobro Cerkve. V tistih nekaj pogovorih, ki sem jih lahko imel, sem se vedno izražal prikrito, da ne bi vzbudil suma svojih sovražnikov, ki so me nenehno opazovali, in moral sem biti zelo previden.  Moji sovražniki so bili številni in imeli so veliko mikrofonov.  Zdaj uživam v velikem miru, kajti Bog je pravičen in vedno izbere pravi čas. To so časi, ko mnogi mislijo, da imajo in poznajo resnico.  Resnica je samo ena: Kristus in samo Njemu moramo vedno ostati zvesti, tudi če nas to stane življenja, kot je mene.
 
8. decembra 2022 sem z gesto zaupanja in dobre volje obvestil svojega tajnika, da sem napisal več pisem in svojo zadnjo encikliko/okrožnico Marija Soodrešiteljica, Srednica in Zagovornica. To sem rekel ob močni spodbudi svojega predhodnika, velikega Janeza Pavla II., zvestega zagovornika Marije Soodrešiteljice ob vznožju Križa. Svojemu tajniku sem povedal, kje so ta pisma. Na njegovo presenečenje ni bilo treba dolgo čakati.  Rekel mi je: Pisma?!, hkrati pa mi je s prisilnim nasmeškom povedal, da se mi zahvaljuje za izkazano zaupanje  Poudaril sem, da so ta pisma zaupna in naslovljena predvsem na osrednjo vlado, vatikansko kurijo, Kongregacijo za nauk vere in liturgijo, kardinalski zbor, kardinale Gerharda Ludwiga Müllerja, Raymonda Lea Burka, Kardinala Zena, kardinal Robert Saraha, Duhovniško bratovščino svetega Pija X. in svetega Petra.
 
Napisal sem pismo duhovnikom in semeniščnikom, v katerem sem jih pozval, naj si vedno prizadevajo biti zgledni duhovniki, ki jih spodbuja nenehna in močna molitev, gojijo čistost in intimnost s Kristusom, in poudaril, da mora biti duhovnik upodobljen po Kristusovemu Srcu in da samo tako je lahko duhovništvo uspešno in obrodi apostolske sadove, in jim svetoval, naj se nikoli ne zapeljejo z logiko kariere in moči – besede, ki sem jih pogosto izrekel duhovnikom in semeniščnikom. Nazadnje sem jih pozval, naj ne naredijo napake in prejemajo obhajilo v roke ter opravijo pokoro po Marijini želji.
 
Pisal sem tudi pisma ustanovam posvečenega življenja, novinarjem po vsem svetu in svojemu dobremu prijatelju, teologu Giuliu Colombiju.  Nazadnje sem naslovil odprto pismo Božjemu ljudstvu.  Georga sem pozval, naj se ta pisma objavijo tri dni po moji smrti, in dal mi je besedo.
 
V moji nalogi posnemanja Kristusa, ki je imel ob sebi do konca zahrbtnega Juda Iškarijota, podobo izdajalcev, ki jih bomo videli v moji Cerkvi, sem imel tudi Georga, ki sem mu izkazoval iskreno naklonjenost, zaupanje in potrpežljivost vse do zadnjega trenutka, v želji po blaginji njegove duše in njegovem spreobrnjenju, Čeprav sem vedel, da bom kmalu doživel najhujšo izdajo in največji umor.  Ker sem vedel, da me bo moj tajnik izdal, sem se modro odločil, da kopijo teh pisem dam svojemu velikemu prijatelju Giuliu Colombiju ob njegovem zadnjem obisku, kar mi je po številnih prošnjah mojega tajnika Gänswein po Božjem čudežu bilo omogočeno!  Diskretno in ne da bi vzbudil sum, sem Giuliju hitro razložil, kaj se dogaja, in ga prosil, naj te dokumente objavi po moji neizbežni smrti in izroči kopijo vsakemu članu kardinalskega zbora, da bodo lahko sprejemali prave odločitve in sklicali zakonite konklave po moji smrti.
 
Spodbujen s tem dejanjem zaupanja, ki sem ga izkazal svojemu tajniku, je na skrivaj in zahrbtno vse sporočil Frančišku, pisma in okrožnico; okrožnico Marije Soodrešiteljice, ki sem jo napisal jaz in v kateri sem dogmatično naznanil, da je Mati Božja soodrešiteljica.  Ne da bi on opazil in zahvaljujoč glasnosti njegovega telefona, sem lahko slišal Frančiška, kako je ukazal, naj vse zažgejo, in dodal: Ne smemo pustiti ničesar, kar bi lahko bilo ogrožajoče!, na kar je odgovoril: Bom!, in odložil slušalko.  Ni vedel, da sem slišal vse.  [Vendar je Giulio Colombí umrl 1. januarja 2023, dan po Benediktovi smrti, ur.].  Ker sem vedel za izdajo svojega tajnika Georga Gänsweina in kot zadnjo priložnost, da se opraviči pred Bogom, sem mu izrecno priporočil okrožnico, ki sem jo napisal 25. marca 2022. 
 
Tri leta sem, dan in noč, v globoki molitvi prosil Boga, naj razsvetli svojega služabnika s svojim Svetim Duhom, in tako sem Marca 2022 slovesno in dogmatično razglasil vlogo Matere Božje, saj sem poznal popolno in natančno dokumentacijo, ki leži v Vatikanskih arhivih in podpira to novo Marijansko dogmo, ki je bila razodeta o Blaženi Devici Mariji kot duhovni Materi vseh ljudstev, med njenimi tremi glavnimi vidiki kot soodrešiteljica, srednica in zagovornica, kar ji omogoča polno uresničevanje njenega duhovnega materinstva, dar, ki ji ga je dal njen Sin Jezus Kristus na Križu za vse ljudi vseh časov.
 
Enciklika pravi: »Blažena Devica Marija je naša mati v redu milosti, soodrešiteljica, srednica in zagovornica, katere materinstvo je univerzalno in je namenjeno vsem ljudem in rasam od stvarjenja sveta, začenši z odrešenjem, ki ga je izvršil njen Sin Jezus Kristus. Spričo krize vere, družine, družbe in miru brez primere, ki zaznamuje sedanje stanje človeštva, je priprošnja Božje Matere danes bolj potrebna kot kdaj koli prej!”
 
Prepričan sem, da bo ta papeška definicija duhovnega materinstva Blažene Device Marije izjemno zdravilo za sedanjo svetovno krizo, ki grozi človeštvu,« in podpisal sem jo: Benedikt PP.  XVI, Pastir pastirjev.
 
Ko sem končal pisanje te enciklike, sem prejel znamenje z neba. V srcu sem bil prepričan, da je moje kariere konec. To je bila zadnja stvar, ki bi jo naredil kot papež in od tega trenutka se je začelo odštevanje. V tistem trenutku sem se počutil kot Omega, ki je končal krog v Cerkvi in ​​začelo se je novo in močno versko preganjanje.
 
Tisto zadnje jutro nisem mogel spati, težko sem dihal, moje neprespane noči so postajale vse daljše.  Vendar sem se zavedal, da ima Gospod vse pod nadzorom. Moje počutje ni bilo najboljše, počutil sem se utrujeno in zelo preobremenjeno z vsem, kar sem vedel, da se dogaja, s Frančiškovo izpovedjo, ki me je mučila dan in noč, in da glede na mojo situacijo nikakor nisem mogel govoriti, predvsem pa pečat spovedi., ki je nedotakljiva.  Mučilo me je, da sem povzročil škandal brez primere.  Moje komuniciranje s svetom je bilo zastrto, bilo je kot tihi krik v moji dolgi in boleči agoniji.
 
Potem pa je prišel trenutek, ko je v zgodnjih jutranjih urah prišel moj tajnik Gänswein.  Mislil je, da spim, saj sem imel več dolgih noči.  Bil je prepričan, da me je preslepil vsa ta leta, ko sva bila prisiljena živeti skupaj.  Na njegovo presenečenje sem bil buden.  Molil sem rožni venec k svoji dobri in dragi Materi, moji spremljevalki v tem izgnanstvu, Mariji Soodrešiteljici.  Kdo bi lahko bil boljši spremljevalec od nje, ki je bila vedno zvesta svojemu Sinu Jezusu Kristusu in je stala ob vznožju križa?
 
George je prišel do mene in rekel: »Vaša svetost, ali ne morete spati?  Moram vam dati to zdravilo.”  Končal sem in Bog mi je dal vedeti, da je čas, da grem.  Potem sem se zazrl v njegove oči.  Pogledal me je in takoj odvrnil oči.  Njegov pogled je bil hladen, kakor mrličev.
 
Opogumil sem se in mu rekel: Georg, si kdaj pomislil na mojo smrt?  Odgovoril je: “Ne, vaša svetost.”  Rekel sem: To bi moral storiti in pogosto izprašati svojo vest, to je zelo zdravo za dušo, življenje je zelo kratko in nekega dne boš moral Bogu odgovarjati za svoje življenje.  Rekel mi je, Vaša svetost, zakaj te besede?  Z zelo tihim tonom in težkim dihanjem sem mu odgovoril: »Gänswein, že dolgo si z menoj in me še ne poznaš?  Kar moraš storiti, stori zdaj in brez odlašanja, ampak zapomni si, da boš nekega dne moral odgovarjati Bogu, tega ne pozabi,« in nemo sva strmela drug v drugega.
 
Potem je moj tajnik presenečen ugotovil, da sem razkril njegovo prevaro in da je bil prevaran prav on.  Nato mi je dal injekcijo in mi rekel na uho: “čas je, da končamo farso”.  Bil sem pripravljen in molil sem in v nasprotju z njegovo željo sem imel mir, tisti mir, ki ga lahko duši da samo Bog, in sem mu zašepetal: »Vse ti odpuščam iz srca!« in v svoji agoniji so moje zadnje  besede bile: »Gospod, ljubim te! Poznaš me in veš, da te ljubim!,« In zaspal sem, kot bi nekdo zaspal v maminem naročju.
 
Ves čas svojega bolečega pontifikata, torej v osmih letih aktivne službe in skoraj desetih letih kontemplativne službe, sem bil deležen ostrih kritik in poniževanj.  Vse življenje sem bil neusmiljeno izpostavljen javnemu posmehu, najbolj boleče ponižanje pa sem doživel, ko sem prišel v Berlin in so mi nemški škofje in kardinali odrekli dobrodošlico. Drugo in največje ponižanje sem doživel s strani svojih krvnikov na dan pogreba. Ko sem 19. aprila 2005 sprejel Petrovo službo, sem imel tisto trdno gotovost, ki me je vedno spremljala, gotovost življenja Cerkve po Božji besedi.  Takrat sem, tako kot ob drugih priložnostih, javno spregovoril.  Besede, ki so mi odmevale v srcu, so bile: »Gospod, zakaj to hočeš od mene in kaj hočeš od mene?  Težko je breme, ki si mi ga naložil na ramena, toda če me boš Ti prosil, bom po Tvoji Besedi vrgel v morje svoje mreže, v zaupanju, da me boš Ti vodil kljub vsem mojim slabostim.«
 
 Ob koncu svojega življenja lahko rečem, da me je Gospod res vodil, da mi je bil blizu, da sem vsak dan čutil njegovo prisotnost, da sem imel trenutke veselja in svetlobe, pa tudi trenutke, ki niso bili lahki.  Počutil sem se kot Peter z apostoli v čolnu na Galilejskem jezeru. Gospod nam je dal veliko dni s soncem in rahlim vetričem, dni, ko je bilo dovolj ribolova, bili pa so tudi časi, ko je bila voda nemirna in veter nestanoviten, kot v vsej zgodovini Cerkve, in zdelo se je, da je Gospod zaspal. Vedno pa sem vedel, da je v tem čolnu Gospod, in vedno sem vedel, da čoln Cerkve ni moj, ne naš, ampak Njegov, in Gospod ga ne potopi, On ga vodi, gotovo tudi po ljudeh, ki jih je izbral, ker je tako hotel. To je bila in je gotovost, ki je nič ali nihče ne more zamegliti, in zato je moje srce danes polno hvaležnosti Bogu, ker nikoli ni pustil ne celotne Cerkve ne mene brez svoje tolažbe, Svoje Luči in Svoje Ljubezni.
 
Vsakega od vas sem ljubil, brez razlikovanja, s tisto pastoralno ljubeznijo, ki je vsak dan v srcu vsakega pastirja, zlasti rimskega škofa, naslednika apostola Petra. Vsakega od vas sem nosil v molitvi z očetovskim srcem! Želim, da moj pozdrav in zahvala doseže vse! Želim, da se moje srce razširi na ves sveta!  Zdaj, ob koncu moje kariere, vam lahko zagotovim, da papež ni nikoli sam. Gospod je bil vedno z menoj!  Delal je z mano.  Počival je pri meni.  Z menoj se je veselil obilnega ulova.  In jokal je z mano!  Vse to je moje srce doživljalo v času mojega pontifikata, do zadnjega dneva moje smrti.  Moj “DA” je bila popolna predaja Bogu in Njegovemu delu odrešenja! To je bil “VEČNI DA” v Marijinem Brezmadežnem Srcu! Nikoli nisem zapustil križa, kot so mnogi trdili, ampak sem ostal ob križanem Gospodu na nov način, trdno z Marijo ob vznožju Gospodovega Križa. Zdaj bi te rad prosil še za zadnjo uslugo!
 
 »Poslušam, vaša svetost!,« je odgovorila sestra Benedikta.
 
Želim, da to objaviš v medijih, ne da bi izpustila kakšno podrobnost, kot sem napisal, ker je za Cerkev vse zelo pomembno! Ne boj se, razumem, da te prosim za občutljivo nalogo! Ali ti lahko zaupam?
 
In sestra mu odgovori: Vaša svetost, name se seveda lahko zanesete, vaša tajnica bom, če mi dovolite! In reče ji:
 
Storite to in ne bojte se možnega maščevanja, ki bi ga lahko povzročilo to pismo! Želim, da doseže vatikansko kurijo, vse člane kardinalskega zbora!
 
 »Sveti oče, vas lahko nekaj vprašam?,« reče sestra, on pa odgovori:
 
 “Poslušam.”
 
»Po vaši smrti je bila objavljena duhovna oporoka, domnevno vaša.  Je res, da je vaša?”  Papež Benedikt je odgovoril:
 
Kar zadeva mojo Duhovno oporoko, vam povem, da je bila objavljena v nepopolni obliki.  Vsak papež lahko svobodno napiše duhovno oporoko.  Hotel sem napisati v dveh delih.  Za to sem se odločil, ker sem bil takrat v težki situaciji in še posebej, ker je obstajala nevarnost razkola znotraj Cerkve.
 
Situacija je bila tako zapletena, da sem celo tvegal, da me zaprejo v pravi zapor, če ne bi izpolnil njihovih zahtev – pritisk je očitno prihajal iz Združenih Držav in kitajske vlade.
 
To je bil razlog, da nisem mogel napisati celotne oporoke in sem razmišljal, da bi jo napisal v dveh delih.  Del, ki je bil objavljen, sem poimenoval Alfa, drugi del oporoke pa Omega. Ta drugi del je bil sežgan skupaj s pismi in okrožnico/encikliko, ki sem jo napisal. Ta drugi del je del, ki sem vam ga pravkar narekoval.  Zato je ta dokument zelo pomemben in pomembno je, da ga daste v javnost! Ta naloga zahteva vaš pogum!
 
 »Razumem, vaša svetost!,« je rekla sestra.
 
Kar zadeva mojega tajnika [Gänsweina], vam povem, da me je spet izkoristil v svojo korist.  Nanašam se tudi na knjigo, ki jo je izdal v samozaložbi.  Številne njegove izpovedi so priročno prirejene.  On poskuša samo zabavati, ne da bi rekel, kar bi moral povedati. Ampak to je zdaj nepomembno.  Pravo pričevanje in več kot samo pričevanje je ta dokument, ki sem vam ga pravkar narekoval in ga puščam v pisni obliki po zaslugi vas, ki ste bili Gospodova tajnica in ste zdaj moja.  Preden zaključim, želim preko vaše skupnosti poslati sporočilo vere vsem verskim skupnostim.  Na ta dan vas, ki ste udeleženi v življenju in poslanstvu Cerkve v svetu, vabim predvsem, da negujete vero, ki bo sposobna razsvetliti vašo poklicanost, da bo vaše življenje evangeljsko znamenje protislovja za svet, ki se vedno bolj oddaljuje od Boga in Njegove Ljubezni. Svet, ki želi živeti brez Boga, je svet brez upanja!
 
Oblecite se, nežni otroci, v Jezusa Kristusa in nosite orožje luči, kot opominja apostol Pavel, ter ostanite budni in čuječi! Ne pozabite, da gre veselje posvečenega življenja nujno z roko v roki z udeležbo na Kristusovem križu.  Enako je veljalo za Marijo Soodrešiteljico. Na ta praznik luči želim, da bi bila Vesela Novica v vas živeta, pričevana in oznanjena ter da bi svetila kot Beseda Resnice!  Ste strelovod Cerkve in trdno stojite ob vznožju križa z Marijo, Božjo Materjo. Povejte vsem, da sem z Bogom. Jaz grem, a tudi ostajam in spremljam Cerkev v njenem očiščenju vse do Kalvarije, da bo okrašena z enako slavo kot Ženin!
 
Dragi prijatelji, Bog vodi Svojo Cerkev, vedno jo podpira in še posebej v težkih časih!  Nikoli ne izgubite tiste vizije vere, ki je edina prava vizija poti Cerkve in sveta.  Naj bo v srcu vsakega od vas vedno veselo spoznanje, da je Gospod z nami! Ne bo nas razočaral!  On nam je blizu in nas napolnjuje s Svojo Ljubeznijo! Nad vso Cerkev kličem večno varstvo Marije, soodrešiteljice in apostolov Petra in Pavla, vsem Božjim otrokom pa ljubeče podeljujem apostolski blagoslov: Pater et Filius et Spiritus Sanctus! Amen.
 
Vaša svetost, pravi sestra Benedikta, zdaj pa še vaš podpis! Odgovoril je:
 
»Napišite:
‘Benedict PP. XVI.’”